Always

always

Tytuł: Always/O-jik Geu-dae-man

Produkcja: Korea Południowa

Gatunek: Melodramat

Czas trwania: 1h 48min

Opis

Bokser o kryminalnej przeszłości poznaje niewidomą dziewczynę.

Gdzie oglądać

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/26912078a

Ocena: 7/10

Chcę cię zobaczyć

Fabuła

Historia opowiada o byłym bokserze Cheol-Minie, który próbuje odizolować się od świata i zamknąć na innych. Po zakończonej karierze rozpoczyna pracę jako ochroniarz na parkingu. Nowe zajęcie wiąże się ze zmienianiem starszego pana na tym samym stanowisku. Pewnego późnego wieczoru do budki parkingowej przychodzi niewidoma młoda kobieta. Jung Hwa przyszła w odwiedziny do dziadka, lecz nie miała pojęcia, że ten zrezygnował ze swojej dotychczasowej pracy. Kobieta myli Cheol-Mina ze staruszkiem i chce tak jak zawsze pooglądać z nim seriale. Hwa w końcu orientuje się, że tuż obok niej nie zasiada jej dziadek i tak rozpoczyna się jej znajomość z mężczyzną, którego przeszłość odznaczyła na nim piętno.

Ładnie i składnie

Film przepełniony jest wieloma pozytywami, co może dziwić. Tryskająca energią okazuje się główna bohaterka, czyli Jung Hwa. Jej postać napawa optymizmem, a jej podejście do życia zadziwia zwłaszcza na fakt, że jest ona osobą niewidomą. Zestawienie jej z posępnym i skrytym Cheol-Minem wydaje się być banałem, ale zdecydowanie ich historia wyróżnia się w tłumie melodramatów. Always jest pełen romantyzmu z dużą dawką ciepłego, nienaciąganego humoru. Film pokazuje, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do prowadzenia zwyczajnego, prostego życia. Raczej w tej produkcji zauważymy, że bagaż trudnych i bolesnych wspomnień jest blokadą, która uniemożliwia nam postawienie kolejnych kroków naprzód.

Zrujnowanie treści

Niestety bez szwanku się nie obeszło. Film dobrze rokował, ponieważ wywołuje szereg emocji od szczerego uśmiechu, po poczucie spokoju, czasem łezka się w oku zakręci, lecz twórcy pozbawili tej produkcji świeżości. Mogło być oryginalnie i nie popaść w szablonowy schemat, jednak ta sztuka się nie udała. Element połączenia ze sobą pewnych wątków zdecydowanie psuje naprawdę świetną historię. Niemniej jednak jest ona warta uwagi i oczywiście polecam włączyć Always piątkowego wieczoru <3

Poza ekranem:

  • Ji-seob So odtwórca postaci Cheol-Mina, w ramach przygotowań do roli uczęszczał na lekcje boksu
  • w 2020 roku powstał japoński remake tego filmu, pt. Kimi no Me ga Toikakete Iru
  • okres zdjęciowy trwał od 31 marca do 30 czerwca 2011 roku
  • Ji-seob So był medalistą krajowych zawodów pływackich

Wyjaśnienia:

  • Brak

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.