Cherry Magic

cherry magic

Tytuł: Cherry Magic/30歳まで童貞だと魔法使いになれるらしい / 30sai made Dotei dato Mahotsukai ni Narerurashii/Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

Produkcja: Japonia

Gatunek: Komedia romantyczna, BL

Czas trwania: 1 sezon + 2 spin off

Opis

Adachi Kiyoshi jest prawiczkiem i w dniu swoich 30 urodzin zyskuje magiczne moce – za sprawą dotyku potrafi czytać w myślach. Z początku jest oszołomiony nową zdolnością, która zdaje się tylko utrudniać mu życie. Wszystko się zmienia, kiedy przez przypadek dotyka Kurosawę Yuichiego i dowiaduje się, że ten darzy go uczuciem.

Gdzie obejrzeć

NAPISY PL: https://www.dramaqueen.pl/drama/japonska/cherry-magic/

Ocena: 8/10

Jesteś prawiczkiem, więc w dniu swoich 30 urodzin zyskasz magiczną moc!

Bycie 30-letnim prawiczkiem w Japonii nie jest niecodziennym zjawiskiem, ALE pierwsze słyszę, aby taki mężczyzna zyskał moc czytania innym w myślach. Na taki pomysł mógł wpaść naprawdę tylko Japończyk, a ściślej mówiąc Japonka – autorka mangi Toyota Yuu. Wystarczy sam dotyk, aby poznać czyjeś myśli, choć to nie jest jedyną umiejętnością jaką posiada Adachi.

Akaso Eiji

Bohaterowie Cherry Magic

Głównym bohaterem jest Adachi Kiyoshi (Akaso Eiji), który dowiedział się od swojego przyjaciela Tsuge (Asaka Kodai), że niebawem zyska specjalną umiejętność z racji tego, że nigdy z nikim nie znalazł się w intymnej sytuacji. Kiedy ta prognoza się sprawdziła, Adachi musiał zmienić swoje życie i unikać jakiegokolwiek kontaktu z drugim człowiekiem, co wcale nie jest łatwe zwłaszcza pracując w zatłoczonej firmie.

Pewnego dnia podczas jazdy windą dotyka go Kurosawa Yuichi (Machida Keita). Kurosawa znany jest całej firmie. Przystojny, mądry, utalentowany, uprzejmy, wysportowany, po prostu we wszystkim jest NAJ. Adachi widzi w nim istny ideał, z którego mógł śmiało brać przykład, zatem gdy usłyszał on myśli swojego kolegi z pracy zainteresował go fakt, że ktoś podoba się Kurosawie. Jego mimika twarzy kompletnie się zmieniła, gdy doszedł do wniosku, że tym KIMŚ był on. Dzięki swojej mocy poznał sekret i uczucia, jakimi darzył go Kurosawa i tak oto rozpoczyna się zakręcona historia dwójki mężczyzn.

Akaso Eiji – Machida Keita
Machida Keita

Jak tu Kurosawy nie kochać? Patrzcie na ten uśmiech!

Smaczki

”Cherry Magic” jest z gatunku boys love, dlatego też nie dało się uniknąć typowych wątków występujących w takich historiach. Mam tutaj na myśli obronę swojego uke przez seme, ”przypadkowe” spanie w jednym mieszkaniu, nie zabrakło tutaj również sytuacji z koleżanką z pracy, której rodzice chcieli prędko zobaczyć przyszłego zięcia. Oklepane sytuacje, choć w przypadku tej dramy bronią się one za każdym razem dając tej banalności świeży, zrównoważony charakter, czego przykładem może być właśnie koleżanka Adachiego i Kurosawy Fujisaki (Sato Ryo).

Sato Ryo

Przyznam szczerze, że kiedy Fujisaki zaczęła się częściej pokazywać u boku Adachiego od razu wiedziałam co się święci. Z automatu miała stać się czarną owcą historii BL (tak jest w 99% dram o tematyce boyxboy), jednak jej wątek przedstawiono naprawdę zaskakująco i stwierdzam, że Fujisaki nie da się nie kochać.

Podobnych sytuacji było wiele, lecz prawie każda schematyczna treść wnosiła coś więcej niż pospolite shounen-ai i właśnie za to ”Cherry Magic” otrzymał tak wysoką ocenę.

Akaso Eiji – Machida Keita – Sato Ryo

Cukrzyca gwarantowana!

Przed obejrzeniem zapoznaj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż sięgnięcie po tę dramę skutkuje wzrostem cukrzycy i śmiechu.

To jest niezaprzeczalny fakt! ”Cherry Magic” zasypuje nas dużą dawką humoru już od pierwszego odcinka i passa trwa przez kolejne epizody. Samo przedstawienie relacji głównych bohaterów było strzałem w dziesiątkę, a połączenie tego z umiejętnością czytania w myślach dało szerokie pole do popisu. Twórcy mogli wykorzystać element magii do wprowadzenia olbrzymiej dawki humoru, lecz dar ten również przyczynił się do niejednych problemów. Na całe szczęście więcej w dramie mamy powodów do szerokiego uśmiechu niż łez. Rozgrywające się sytuacje w fabule poprawią nasz nastrój o 180 stopni. Zwłaszcza chwile, gdy Adachi potrafi dodatkowo ujrzeć wyobrażenia Kurosawy. Te momenty zasługują na Oscara, a sama towarzysząca tym ujęciom muzyczka potęguje tylko gromki śmiech. Już dawno nie bawiłam się tak dobrze oglądając dramę.

Postacie poboczne

Poza główną parą mamy także drugi wątek. Relacja Tsuge i Minato (Goto Yutaro) wnosi coś nowego do komedii romantycznej, lecz sama postać Tsuge psuje całość. Strasznie przerysowany, dorosły mężczyzna, który irytuje swoją postawą prawie od samego początku dramy. Jest niby najlepszym przyjacielem Adachiego, który w najważniejszym etapie jego życia wygłosił przemowę, jaka odmieniła myślenie 30-letniego prawiczka, ale to nie dało mu przepustki do tego, abym go polubiła. Tsuge jest najsłabszym ogniwem tej historii, a jeśli mowa o Minato to cukiereczek, który potrafi wziąć sprawy w swoje ręce.

Goto Yutaro – Asaka Kodai

Poza przeuroczą Fujisaki w firmie mamy także Rokkaku (Kusakawa Takuya). Powiedzmy, że pełni on rolę takiego ”łącznika” pomiędzy bohaterami. Pracuje w zespole Kurosawy, zna rzecz jasna Adachiego, ale poza pracą przyjaźni się z Minato, który zakochuje się w Tsuge z wznajemnością. A gdyby było tego mało tworzy przecudny duet z Fujisaki, ale również sam potrafi zrobić niemałe show, o czym możemy się przekonać w spin offie. Bardzo pozytywna postać.

Kusakawa Takuya

Mogłabym rozpisywać się bez końca o tej dramie, ponieważ na samą myśl o fabule i świetnej chemii między Adachim a Kurosawą uśmiech sam maluje się na twarzy. Dlatego jeśli ktoś z was jeszcze nie oglądał ”Cherry Magic” to serdecznie polecam. Minusem jest zbyt przeciągnięta końcówka i jak zapewne się domyślacie pewna postać.

Poza ekranem:

  • prawdopodobnie doczekamy się filmu, który będzie ukazywał dalsze losy bohaterów
  • w dramie grają idole: Machida Keita z grupy Exile oraz Kusakawa Takuya z grupy Choutokkyuu
  • aktor Machida Keita wystąpił w hicie od Netfliksa ”Alice in Borderland”

Wyjaśnienia:

  • uke – chłopak uległy
  • seme – chłopak dominujący (terminy te obowiązują w historiach boys love)

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.