azjatyckiekino.pl

Devils Line

azjatyckiekino.pl

Tytuł: Devils Line/デビルズライン

Produkcja: Japonia

Gatunek: Romans, Nadprzyrodzone, Akcja

Czas trwania: 1 sezon

Opis

Tsukasa wiedzie zwyczajne życie aż do czasu, gdy aresztowano jej przyjaciela, który okazał się sprawcą niedawnych zabójstw. W wyniku tego dziewczyna odkrywa istnienie w społeczeństwie diabłów – istot o ciężkich do opanowania, krwiożerczych żądzach.
Jej wybawcą zostaje Anzai, pracownik policji, który po całym zdarzeniu odprowadza ją do drzwi mieszkania. Szybko jednak wychodzi na jaw, że i jego krew jest jedynie w połowie ludzka, a powstrzymywanie swojej mrocznej natury nie jest dla niego łatwe.
Dziewczyna nie jest jednak ani trochę przerażona, a zamiast tego… z wzajemnością się w nim zakochuje. Tylko czy związek niebezpiecznego diabła i człowieka, może się udać?

devils line

Gdzie oglądać

NAPISY PL: https://shinden.pl/series/52654-devils-line/episodes

NAPISY PL: https://okami-subs.pl/anime/devil-s-line/odcinek/1-81b9fed9-ab88-405b-b886-ab9901862f50

Ocena: 7,5/10

Jestem przerażony diabłem, który jest we mnie

Fabuła

Główną bohaterką jest Taira Tsukasa (Ishikawa Yui) i jest ona studentką, która wiedzie zwyczajne życie. Kiedy pewnego wieczoru wracała ze swoim przyjacielem do domu, Shouta zaczął się dziwnie zachowywać, a jego oczy przepełniła krwista czerwień ze złotymi tęczówkami. Okazało się, że Shouta jest Diabłem, który dopuścił się kilku niecodziennych morderstw w mieście. Chłopak stracił kontrolę i chciał się rzucić na Tsukasę, ale wtedy młodą kobietę obronił policjant – Anzai Yūki (Matsuoka Yoshitsugu).

Tsukasa – devils line
Anzai – devils line

Anzai odprowadził Tsukasę pod drzwi jej wynajmowanego mieszkania i gdy policjant ujrzał na jej skórze zadrapanie wtedy sam również wypadł z równowagi i objawiła się jego krwiożercza natura. Pół Diabeł, pół człowiek wstrzyknął ostatkiem sił leki uspokajające i powstrzymał żądze, jakimi kierują instynkty potworów.

Tsukasa – Anzai

Tsukasa ujrzała jego drugie oblicze i mimo tego nie odtrąciła mężczyzny. Zauważyła w nim nie potwora a człowieka, który cierpi z powodu tego kim jest. W sobie zaś odkryła, że zakochała się w Anzaiu i uczucie to zostało bezapelacyjnie odwzajemnione.

Diabeł czy wampir?

Nadprzyrodzonymi istotami w tym anime są diabły, które błędnie są określane jako wampiry. Akuma po japońsku oznacza diabeł, a więc kompletnie nie rozumiem tego tłumaczenia. Jest to dla mnie nie do pojęcia, ponieważ ukazywane w ”Devils Line” potwory różnią się od znanych z popkultury wampirów. Podobieństwem jest to, że oba fikcyjne gatunki żywią się ludzką krwią, jednak diabły mają pewien aspekt, który je wyróżnia na tle nadnaturalnych istot. Diabły bowiem dodatkowo czują popęd seksualny, gdy mają naprzeciw siebie ludzkiego osobnika. Ich natura zmusza ich czasem do gwałtów własnych ofiar, co podbudowuje tylko odrazę społeczeństwa wobec tej rasy. Ludzie nie wiedzą jednak, że diabły tak naprawdę cierpią, ponieważ są uwiezione we własnej skórze. Wiele z nich żyje pośród ludzi. Wiodą zwykłe życie, chodzą do pracy, zakładają nawet rodziny z ludzkimi osobnikami, co czasem prowadzi do niechcianej tragedii jak zabójstwo męża czy żony. Mordują, lecz przeraźliwie żałują swych czynów.

Przyjaciel głównej bohaterki Shouta również żałował tego, czego chciał się dopuścić. Kochał Tairę, a mimo swego uczucia nie potrafił zapanować nad chęcią mordu.

Anzai – devils line

Postacie

Ten akapit jest zarówno ogromnym plusem tego anime, jak i minusem. Mamy świetnie przedstawionych głównych bohaterów. Od samego początku między Tairą Tsukasą i Anzaiem Yūkim można wyczuć chemię. Ich spojrzenia, gesty oraz słowa są przepełnione wzajemnym szacunkiem. Nie unikamy tutaj tematów związanych z zakazaną miłością, ale są one na tyle dobrze przedstawione, że nie mamy ich dość. Wątpliwości Anzaia i determinacja Tsukasy dopełniają się niezwykle, przez co bardziej potrafimy uwierzyć w ich związek.

Minusem są postacie poboczne i drugoplanowe. Mimo, że obsada aktorów głosowych to paleta pełna kolorów i doskonałych wyborów tak napisane postacie nie są zbyt dobrze przedstawione w anime. Pada wiele nazwisk, sporo grono policjantów, pracowników agencji, lecz nie zapamiętuje się ich na długo. Są, bo są. Wyróżniać się może ciekawy, tajemniczy i nieco zwariowany Johannes Kleemann (Kimura Ryouhei) i wnosi on w życie głównych postaci trochę stabilizacji.

devils line

18+

Nigdy nie przypuszczałam, że napiszę cokolwiek w tym stylu, aby zachęcić do obejrzenia danej produkcji, ale widocznie powiedzenie ”nigdy nie mów nigdy” niesie za sobą wiele prawdy. Otóż w tym anime dochodzi do sceny intymnej, która jest niezwykle intrygująca. Nie sądziłam, że scenę erotyczną można pokazać tak ciekawie. Nie mamy tutaj do czynienia ze zwyczajnym aktem seksualnym, ale wyjątkowym momentem pełnym wrażliwości, chęci i… kontroli. Trzeba koniecznie to zobaczyć!

Tsukasa – Anzai

Plusy i minusy devils line

Tak jak wspomniałam, naprawdę dobrze przedstawiona relacja oraz związek Anzaia i Tsukasy. Ich wspólna troska o siebie, chęci poświęcenia i żadnego wahania nawet w obliczu prawdziwego niebezpieczeństwa. Akcja anime jest trochę chaotyczna i nie wszystko powiedziane jest wprost. Plusy i minusy są tutaj wyjątkowo połowiczne. Atuty są w połowie dobre i w połowie wadzą, co zaobserwować można przy muzyce. Opening jest przeciętny, natomiast kończący każdy odcinek utwór sprawia, że się człowiek rozpływa. Z kreską ”Devils Line” jest tak samo. Momentami otrzymujemy genialne kadry, przedstawione sylwetki i mimikę twarzy i w pewnych chwilach są one niekorzystne, choć całościowo kreska jedna z lepszych. Wpasowuje się wspaniale w realia przedstawione na ekranie.

devils line

Devils Line a Zmierzch?

Widać pewne podobieństwa do kultowego ”Zmierzchu”, czyli romansu między wampirem a człowiekiem. Tutaj dostajemy historię miłosną studentki i policjanta, którego krew w połowie należy do Diabła. Nie byle jakiego Diabła, o którym dowiadujemy się więcej w odcinku OVA. Serdecznie go polecam tak samo jak całe anime. Osobiście obejrzałam je jednego dnia, akcja wciąga, choć czasem chaos wkrada się zbyt często. Poważne sceny chcą posiadać wyniosły wydźwięk i nie zawsze się udaje, lecz patrząc na całość jestem mega zadowolona i wcale nie żałuję poświęconego czasu tej produkcji.

Poza ekranem:

  • końcową piosenkę ”Sotto tokete yuku you ni” śpiewa seiyuu Mamoru Miyano
  • Mamoru Miyano podkłada głos ojcu głównego bohatera, czyli Anzai Tamakiemu
  • OVA przedstawia historię Anzai Tamakiego oraz Anzai Midori
  • głównym postaciom głosy podkładają bardzo popularni seiyuu. Ishikawa Yui znana z roli Mikasy Ackerman w ”Shingeki no Kyoujin” czy Violet w anime ”Violet Evergarden”. Natomiast Matsuoka Yoshitsugu to gwiazda ”Kimetsu no Yaiba” za sprawą podkładania głosu postaci w masce dzika Hashibirze Inosuke lub ”Sword Art Online” Kirito
  • drugi sezon wciąż jest pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ anime nie sprzedało się zbyt dobrze

Wyjaśnienia:

  • OVA – czyli skrót od Original Video Animation. Anime wydane bezpośrednio na rynek video, z pominięciem dystrybucji kinowej i telewizyjnej

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.