Method

Tytuł: Method/메소드

Produkcja: Korea Południowa

Gatunek: Dramat

Czas trwania: 1h 22min

Opis

Doświadczony aktor Jae Ha oraz rozpoznawalny idol Yeong Woo zostają wybrani do zagrania głównych ról w nadchodzącej sztuce o niebezpiecznej miłości. Na początku mężczyźni nie obdarzają siebie miłymi komentarzami, jednakże z każdą kolejną próbą zmniejszają wobec siebie dzielący ich dystans i wchodzą w intrygującą relację, która w pewnej chwili zaczyna balansować na granicy jawy a fikcji.

Gdzie oglądać

Napisy PL: https://www.dramaqueen.pl/film/koreanski/method/

Ocena: 9/10

Myślałem, że oboje tutaj zginiemy

Fabuła

Doświadczony, ceniony aktor Jae Ha (Sung-woong Park) musi zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem w swoim zawodzie. Dostał angaż w sztuce opierającej się na miłości, która prowadzi do szaleństwa i niebezpieczeństwa… Jego partnerem ma zostać słynny wśród nastolatek idol Yeong Woo (Oh Seung-hoon). Początkowo oboje się nie mogą dogadać ze względu na to, że Jae Ha jest sumienny, punktualny i zaangażowany, natomiast Yeong Woo kompletnie ignoruje sztukę. Dopiero po kilku spędzonych razem próbach ich relacja się zmienia na lepsza. Oboje znaleźli wspólny język i zaczęli współpracować zmniejszając dzielący ich dystans. Tylko czy ta bliskość nie przerodzi się w coś więcej?

method

Coś więcej niż BL

Tak jak w przypadku anime No.6, które oferuje ciekawy świat science-fiction z wątkiem homoseksualnym, tak i Method udowadnia, że można połączyć dwóch mężczyzn niekoniecznie na bazie nudnego, oklepanego romansu. Koreańskich filmów o tematyce LGBT jest stosunkowo mało, a multum krótkich, niskobudżetowych dram są zwyczajne mierne. Method jest prawdziwym kinem, które wciąga i budzi w oglądającym emocje. Intrygująca relacja między bohaterami balansuje na granicy jawy i fikcji jest nie tylko wisienką a całym tortem! Godny podziwu scenariusz, ciekawie zarysowane postaci i dreszcz emocji, który towarzyszy już po kilku minutach od rozpoczęcia seansu.

Co tutaj jest prawdą? Czy sztuka warta jest takiego poświęcenia? Jak daleko posuną się bohaterowie, aby odegrać własne role? Co tak naprawdę czują a co jest jedynie maską?

Film jest również w zestawieniu Top 10 😉 https://azjatyckiekino.pl/top-10-best-bl-br/

Poza ekranem:

  • głównych aktorów dzieli tak naprawdę 18 lat różnicy
  • reżyserem filmu jest Eun-jin Bang

Wyjaśnienia:

  • Brak

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.