Oh! My Emperor

Tytuł: Oh! My Emperor/哦! 我的皇帝陛下/这个皇上我要了

Produkcja: Chiny

Gatunek: Komedia, Fantasy

Czas trwania: 2 sezony

Opis

Luo Feifei pewnego dnia w niewyjaśniony sposób przenosi się do tajemniczego świata z przeszłości o nazwie Huang Dao. Dziewczyna nie ma pojęcia, w jaki sposób tu trafiła, ani też nie wie, co zrobić, by wrócić do swojego świata. Aby nie dopuścić do powstania waśni między konstelacjami, co tysiąc lat spośród 12 przedstawicieli konstelacji w Huang Dao wybiera się nowego władcę. Starożytna i niemalże baśniowa kraina jest teraz zarządzana przez cesarza Beitang Yi’a, który jest ucieleśnieniem konstelacji Koziorożca. Przybycie Luo Feifei zakłóca delikatną równowagę sił, która trzyma w ryzach wszystkich członków zodiaku. Wywołując łańcuch wydarzeń, Feifei okazuje się złoczyńcą, a jej jedynym sprzymierzeńcem jest wuj cesarza, Beitang Moran. Czy jego wsparcie wystarczy, by uchronić Feifei przed konsekwencjami zakłócenia zodiakalnej równowagi i gniewem cesarza?

Gdzie oglądać

Napisy PL: https://cdrama.pl/oh-my-emperor/

Napisy PL: https://www.dramaqueen.pl/drama/pozostale/oh-my-emperor/

Ocena: 6/10

Kluczem do gry w szachy jest wiedzieć zawsze jak to zrobić. Podczas, gdy w naszym życiu kluczem jest wiedzieć to, co wiesz

Fabuła

Luo FeiFei medyczna stażystka w jednym ze szpitali spotyka swojego idola, znanego muzyka. Młoda dziewczyna udzieliła mu pomocy i w zamian dostaje bilet na jego nadchodzący koncert. Okazuje się, że muzyczne wydarzenia rozpoczyna się tego samego dnia, zatem zdeterminowana FeiFei mimo przeciwności losu i licznym nieszczęśliwym splotom wydarzeń robi wszystko, aby dotrzeć na miejsce. Pech chciał, że na jednej z ulic została potrącona przez samochód i gdy otworzyła oczy znalazła się w baśniowej krainie o nazwie Huang Dao. FeiFei nie ma pojęcia gdzie jest i jak się wydostać z tajemniczego świata z przeszłości. Kłopotów nie brakuje, ponieważ cesarz krainy Beitang Yi wygląda dokładnie tak samo jak jej idol ze współczesności. Kobieta jest nim oczarowana, ale szybko wraz z uczuciem przyszło rozczarowanie. Przybycie FeiFei zakłóciło równowagę panującą w świecie członków zodiaku i jednocześnie okazała się być zagrożeniem. Jedyną osobą, która chce ją chronić jest wuj cesarza Beitang Moran.

FeiFei i obsada

Zhao Lusi w roli FeiFei odnajduje się jak ryba w wodzie, ale to nie oznacza, że zasłużyła sobie na tytuł zodiakalnego Wodnika. Ten, bowiem należy do dobrze znanego aktora Xiao Zhana, który wciela się w postać Morana. Oboje tworzą świetny duet i aktorsko prezentują się naprawdę dobrze. Zhao znana jest w Chinach głównie z ról w lekkich, przyjemnych komedyjkach, natomiast Xiao odsłonił kolejną twarz prezentując niebywały talent. W The Untamed był totalnie inną osobą! (https://azjatyckiekino.pl/the-untamed/).

Nie można zapomnieć o Jasonie Gu, który zagrał jedną z głównych postaci, czyli cesarza Beitang Yi. Jego potyczki z wujem i walka o względy oderwanej od rzeczywistości FeiFei są zabawne i niekiedy śmiertelnie poważne. Wykreowane postaci są przyjemne, barwne i naprawdę nie można nikogo nie polubić. FeiFei bez dwóch zdań króluje i zrzesza zodiakalnych przyjaciół, przez co można się uśmiać i dobrze bawić.

Zakończenia sezonów

Do serialu kostiumowo-komediowego trzeba podejść z przymrużeniem oka, ponieważ jest w nim wiele niedociągnięć, a efekty specjalne wołają o pomstę do nieba. Mimo tego Chińczycy potrafią rozbawić do łez i umilić czas trzymając fabułę w ryzach. Atutem jest także umiejętne podsycanie ciekawości widza, jednak to zakończenia sezonów wbijają w fotel. Umiejscowienie powagi i dramatyzmu w tego typu produkcji wygląda nieco nieporadnie, ale nie mogę zaprzeczyć, że akcja zaskoczyła.

Serial Oh! My Emperor może nie jest najwyższych lotów, ale humoru i ciekawie rozwijającej się fabuły nie można mu zarzucić.

Poza ekranem:

  • w dramie grają słynni idole: Jason Koo, Xiao Zhan, Wu Jia Cheng, Peng Chu, Emn Chen, Xia Zhi Guang oraz Yan Xu Jia z grupy X-NINE

Wyjaśnienia:

  • Brak

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.