Parasyte Part 2

parasyte part 2

Tytuł: Parasyte Part 2/Kiseijuu: Kanketsu Hen/寄生獣 完結編

Produkcja: Japonia

Gatunek: Horror, SF

Czas trwania: 1h 57min

Opis

Shinichi Izumi wraz z Migim dążą do zabicia wszystkich pasożytów, które niepostrzeżenie wkradły się do japońskiego społeczeństwa.

Gdzie oglądać

NAPISY PL: https://www.cda.pl/video/4301714e6

Ocena: 7/10

Czy ty nadal jesteś człowiekiem?

Pierwsza część, a raczej jej zakończenie podsyca nadzieję na lepszą akcję. Tamiya Ryoko zaszła w ciążę, aby znaleźć odpowiedź na pytanie jak to jest być matką. Pasożyty, które przeniknęły do znaczących posad rządowych zapewniają swojemu gatunkowi lepszą przyszłość pośród ludzkości. Na istnienie tych kreatur nie zgadza się Izumi Shinichi, a także policja, która do walki z pasożytami powołała specjalny oddział.

Nowe postacie

Zazwyczaj, gdy ktoś nowy pojawia się na ekranie wiążemy z nim większe oczekiwania. To normalny proces zważywszy na to, że poprzedzająca część dała nam bardzo dobry zarys dwójki postaci. Mowa tutaj o Tamiyi Ryoko oraz Shinichim Izumim. Udało się to połowicznie, bez większych fajerwerków. Shinichiego zaczyna ścigać głodny, żądny mordu Goto (Tadanobu Asano). Ze swojej roli się wywiązał, choć sama kreacja tej postaci wypada miernie. Nie posiada on jakiegoś większego celu tylko oklepany stereotypowo bojkot. Co mnie zadziwiło i mile zaskoczyło to wprowadzenie postaci detektywa dziennikarza, którego zatrudniła Tamiya. Samotny mężczyzna wychowujący jedyną córkę śledzi Shinichiego i zbiera na jego temat informacje. Kuramori Shiro dokłada swoją cegiełkę do zbudowania przyzwoitego obrazu.

Oczekiwania

W poprzedniej recenzji narzekałam na ukrócone sceny walk. Pojawiło się tam więcej psychologicznych dialogów i są one atutem, jednak od produkcji z gatunku horror wymaga się więcej.

parasyte part 2

Druga część z pewnością posiada mnóstwo akcji, nie staje ona w miejscu i mamy do czynienia z pędzącym pociągiem. Film pobudza w nas zainteresowanie, ponieważ nie do końca jesteśmy pewni jak to wszystko się zakończy. Oczekiwania zostają spełnione, lecz minusów ”Parasyte Part 2” się nie wystrzega. Efekty specjalne były całkiem w porządku, ale w drugiej części niestety podupadły. Zwłaszcza ostateczna walka między Shinichim a Goto wyglądała bardzo przeciętnie.

Reasumując

Obie części otrzymały ode mnie ocenę 7 na 10, jednak to druga odsłona popularnej mangi wygrywa. Przeważyło tempo całości i mnie osobiście ujmujący wątek z Tamiyą Ryoko. Reszta mojej opinii jest opisana w poprzedniej recenzji, więc tutaj nie będę się już powtarzać.

Filmy live action z pewnością nie są stratą czasu, zatem zachęcam do ich obejrzenia 😉 a ja niedługo zabieram się za obejrzenie anime 😀

Poza ekranem:

  • zdjęcia do filmu nakręcono w Tokio, Ibaraki, Ise, Shizuoce, Kioto, Osace i Fukuoce (Japonia).

Wyjaśnienia:

  • Brak

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.