Sasaki i Miyano

Tytuł: Sasaki i Miyano/佐々木と宮野

Produkcja: Japonia

Gatunek: Romans

Czas trwania: 1 sezon

Opis

Miyano jest licealistą, który skrywa pewien sekret – uwielbia mangi z gatunku BL. Pasjonuje się swoim hobby, ale niechętnie dzieli się tym zainteresowaniem z innymi. Aż do czasu, gdy przypadkowa szkolna bójka doprowadza go do spotkania ze starszym kolegą, Sasakim. I chociaż poznają się przez przypadek, tak równie nieprzypadkowo Sasaki przykleja się do Miyano, nachodząc go w klasie… i wypytując o jego hobby!

Gdzie oglądać

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/962169387

Ocena: 7,5/10

MYAAAAAA-CHAAAAN!

Coś nowego?

Anime i mang z gatunku yaoi czy shounen-ai mamy mnóstwo. W Internecie znajdziemy dziesiątki tysięcy tytułów, ale pośród nich wyhaczymy stosunkowo niewiele historii, które faktycznie są czegoś warte. Sasaki i Miyano, czyli jedno z nowszych anime o tematyce boys love ma mnóstwo plusów, aby znaleźć się chociażby w moim Top 10 https://azjatyckiekino.pl/top-10-best-yaoi-shounen-ai/. Przypominam! Chłopcy trafili tam w trakcie trwania sezonu, więc postawiłam na nich kartę i dałam duży kredyt zaufania! Opłaciło się to, ponieważ mimo prostoty zauważymy drobne elementy, które zbudowały wysoką ocenę dla tej historii. Ukazanie prawdziwego zakochania i stopniowego zauroczenia. Spójne i nieprzekombinowane reakcje. Skupienie się na emocjach i przemyśleniach. Powściągliwość Sasakiego oraz niezdecydowanie i rozważne zachowanie Miyano. Dzięki tak umiejętnym ukazaniu młodzieńczych uczuć widz zdecydowanie dostrzeże w nich prawdziwość.

Relacja

Budowanie relacji posuwało się naprzód niepospiesznie i dzięki temu wszystkie aspekty, jak i myśli bohaterów treściwie odszukały własne ścieżki. Plusem jest bezpośredniość Sasakiego, który wyznał swoje uczucia bez fajerwerków i orkiestry grającej w tle. Było to po prostu wyznanie, które może nie przejdzie do historii i nie zapisze się do księgi Guinessa, ale zdecydowanie wyróżniło się na tle. Komplikacji zbyt wiele nie dostrzeżemy, anime również nie poszczyci się oryginalną fabułą, lecz opowie o młodzieńczych wyborach, zmianach i pasjach, którymi można się dzielić.

Dość oryginalnymi wstawkami są latające trójkąty i kwadraty oraz inne figury geometryczne odzwierciedlające uczucia głównych bohaterów. Choć piosenki Podsiadło nie zdzierżę tak tutaj takie kolorowe wstawki urzekają i dodają słodyczy, której nie brakuje na żadnym kroku. Historia lekka, przyjemna i kawaii do potęgi entej. Niejednokrotnie nasze serce w piersi urośnie do granic możliwości przez napływ emocji, jednak często się też zdarzy, że ta ekscytacja zostanie przerwana, a oczekiwania ulecą jak powietrze.

Minusy

Mimo, iż prostota wskazana czasem w fabule to w kreska można było jej uniknąć. Stylu mangaki nie ma, co negować jednak twórcy anime dali zbyt wielkiego pokazu. Kreska i zarys postaci poprawny, tło i grafika w porządku, ale jest naprawdę mało scen stricte estetycznych. Dobrze, że w finałowym odcinku się postarali, bo faktycznie zbudowali klimat! Kolejną wadą jest muzyka, której nie sposób zapamiętać. Choć sama ścieżka dźwiękowa była ok to jednak dużych oczekiwań nie spełnia. Postacie poboczne także nie zrobiły furory i nie wprowadziły tak naprawdę niczego. Twórcy i autorka mangi skupili się na wątku głównym aż za bardzo? Być może. Jedyną postacią poboczną, w której pokładane są spore nadzieje jest Hirano. Wybija się na tle innych chłopków przemykających w fabule i nie da się go nie lubić. Więcej o nim w poza ekranem 😉

Sasaki i Miyano to przyjemna, zabawna i nad wyraz urocza podróż, w której zamiast chmur mijamy trójkąty i kwadraty. Jest pogodnie i fabuła nie nuży. Serdecznie polecam odpocząć przy dobrym – mimo swoich wad – shounen-ai <3

Poza ekranem:

  • głos Miyano podkłada Saito Soma, natomiast Sasakiemu – Shirai Yuusuke
  • manga Sasaki i Miyano miała swoją premierę podczas Wiosennego Festiwalu Mangowego w 2022 roku
  • OVA zapowiedziana jest na 27.07.2022 roku: Sasaki to Miyano: Koi ni Kizuku Mae no Chotto Shita Hanashi
  • spin-off Hirano to Kagiura zapowiedziany jest na październik 2022 roku
  • anime zostanie kontynuowane
  • manga doczekała się również adaptacji na deskach teatru. Stage Play Sasaki i Miyano zapowiedziana jest na 23.07.2022

Wyjaśnienia:

  • Brak

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.