Top 10 Anime not for kids

top 10 anime not for kids

Top 10 anime not for kids

Ograniczenia wiekowe nie są ustawiane bez kozery. Animacje japońskie są często mylone z produkcjami podobnymi do Disneya, co jest ogromnym błędem jeśli chodzi o brak kontroli rodzicielskiej. Bajkowe, kolorowe światy. Wróżki i magia, za którymi kryją się ghoule, wampiry, berserkowie czy inne monstra. Rzesza ludzi traktuje anime jak coś stricte dla dzieci, a moje zestawienie udowadnia, że sam zwiastun pozwoli przejrzeć na oczy i uświadomić w jak wielkim błędzie niektórzy żyją. Cóż, człowiek całe życie się uczy^^

Top 10 anime not for kids jest tylko namiastką pośród wielu produkcji, które dla dzieci nie są odpowiednie. Zestawienia nie będą tylko charakteryzowały horrory z krwi i kości, ale bardziej psychologiczne i polityczne animacje. Nie obejdzie się od przykładów drastycznych, lecz przede wszystkim chcę podkreślić anime wpływające na nasz umysł tylnym wejściem. Poprzez wyobraźnię, projekcję i psychikę, która różni się znacząco, gdy człowiek ma 18 lat a dajmy na to 13.

Top 10!

10. Ergo Proxy

W bliżej niesprecyzowanej przyszłości ludzkość zostaje zmuszona do życia w odizolowanym od reszty świata kopuło­-mieście Romdo, radzącym sobie z trudnym klimatem dzięki zaawansowanej technologii. Zamieszkujący je ludzie są stale kontrolowani, począwszy od rejestrowania wszelkich ich czynów, po tak prozaiczne sprawy jak monitorowanie pulsu. Mimo ścisłego nadzoru pojawiają się problemy: wśród robotów­-pomocników panuje zaraźliwy „wirus”, sprawiający, że stają się one bardziej ludzkie, budzi się w nich tożsamość i zaczynają mieć własne potrzeby, inne niż służenie ludziom, dla których zostały stworzone. Częściej niż rzadziej wirus wywołuje agresję wobec ich twórców, ludzi. Na domiar złego w mieście pojawia się dziwny humanoidalny stwór.

Napisy PL: https://shinden.pl/series/939-ergo-proxy/episodes

top 10 anime not for kids

9. Death Note

Yagami Raito znajduje notatnik Boga Śmierci. Osoba, której imię i nazwisko tam wpisze, umiera.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/6957385dc

8. Neon Genesis Evangelion

Wbrew swojej woli Ikari Shinji zostaje wybrany na pilota Evangeliona, humanoidalnego robota, który broni Ziemi przed kosmicznymi najeźdźcami. Zamknięty w sobie chłopak zmaga się nie tylko z przeciwnikami, ale i samym sobą.

Napisy PL: https://www.cda.pl/zireaaael/folder/21476434

7. Kiseijuu

Pewnej nocy na Ziemi pojawiają się istoty o nieznanym pochodzeniu – Pasożyty. W postaci owadopodobnych stworzeń atakują ludzi, by zagnieździć się w ich mózgu i przejąć kontrolę nad ciałem. Izumi Shinichi to licealista, którego spotyka szczęście w nieszczęściu: Pasożytowi, który go atakuje, udaje się ewoluować jedynie w ręce chłopca. To początek dla ich wspólnych zmagań w walce o życie z innymi monstrami oraz odkrycia celu istnienia Pasożytów.

Napisy PL: https://www.cda.pl/Rantax2/folder/937838

6. Dororo

Chciwy lord Daigo Kagemitsu zawiązuje pakt z demonami i poświęca fragmenty ciała swojego syna, aby utrzymać się u władzy. Po latach potomek mężczyzny wyrusza na poszukiwanie potworów, chcąc odzyskać to, co zostało mu odebrane.

Napisy PL: https://www.cda.pl/pxplaygaming/folder/18201740

5. Elfen Lied

W wyniku mutacji genów powstaje istota o niezwykłych mocach. Wkrótce niezwykłe stworzenie ucieka z laboratorium.

Napisy PL: https://shinden.pl/series/203-elfen-lied/episodes

4. Tokyo Ghoul

Studentowi Kanekiemu zostają przeszczepione narządy ghula – istoty żywiącej się ludzkim mięsem.

Napisy PL: https://shinden.pl/series/35208-tokyo-ghoul/episodes

3. Shingeki no Kyoujin

Eren postanawia przeciwstawić się Tytanom, którzy napadli na jego miasto i zabili matkę.

Napisy PL: https://snk.wbijam.pl/pierwsza_seria.html

2. Berserk

Posługujący się ogromnym mieczem szermierz Guts dołącza do Bandy Jastrzębia dowodzonej przez Griffitha.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/3238306a4

1. Devilaman Crybaby

Akira Fudo i Ryo Asuka są starymi przyjaciółmi z dzieciństwa. Życie nastoletniego Akiry zmienia się diametralnie, kiedy za namową Ryo udaje się na sabat i zostaje uwięziony w jednym ciele z demonem.

Napisy PL: https://www.netflix.com/pl/title/80174974

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.