Top 10 Best Yaoi/Shounen-ai

Top 10 Best Yaoi/Shounen-ai

Top 10 Best Yaoi/Shounen-ai

Tematyka miłości chłopak x chłopak jest bardziej obecna w anime (a także w różnych innych produkcjach) niż dziewczyna x dziewczyna. Powód tego jest mi nieznany, ale tak jak w przypadku filmów i seriali zdarzają się kompletne porażki, jak i dobre adaptacje, którymi warto się podzielić. Ranking ten składa się z dziesięciu anime, które fanom tego gatunku nie powinny być obce, choć może… uda mi się zaskoczyć i pokazać coś nowego? Nieodkrytego?

Trudne wyzwanie, choć wcale nie chciałam tutaj zabłysnąć jakąś tajemniczą perełką, o której nikt nie ma pojęcia. Ranking zatem przedstawia anime z gatunku yaoi, czyli produkcje, w których między bohaterami dochodzi do aktów seksualnych i shounen-ai, które różnią się od yaoi powściągliwością. Dlatego w shounen-ai znajdziemy co najwyżej pocałunki i lekkie insynuacje dotyczące aktów seksualnych. Nie będą one jednak ukazane wprost. Na tej liście znajduje się jedna jeszcze niezakończona produkcja, której dałam duży kredyt zaufania! Anime jest z 2022 roku 😉

To tyle jeśli chodzi o samo krótkie wprowadzenie. Nie ma, co się rozpisywać, więc zapraszam na moje zestawienie, które oceniałam od najgorszej do najlepszej! Przypominam – nie każdy ranking składa się oceny od – do.

10. Hitorijime My Hero

Licealista, Masahiro Setagawa, jest dość bezradnym przestępcą, na tyle, że łotrzy z sąsiedztwa wykorzystują go do swoich celów. Jego życie zmienia się, gdy poznaje nauczyciela, Kousuke Oshibę, mężczyznę, którego umiejętności walki doprowadziły go do ogromnego szacunku na ulicach. Oshiba znajduje w sobie chęć do chronienia Setagawy pomimo zapewnienia, że nie jest zainteresowany mężczyznami. Setagawa zaczyna zauważać, że jest coraz bardziej zamieszany w romanse Oshiby.

Napisy PL: https://ebd.cda.pl/620×368/14825139b

9. Ai no Kusabi

Świat przyszłości, w którym wartość człowieka określana jest wg jego pochodzenia. Iason Mink, należący do najbardziej wpływowej grupy ludzi – Blondich – ratuje nieznajomego chłopaka z niższych sfer zaatakowanego przez grupę mężczyzn. Ten nie chcąc mieć długu wdzięczności postanawia odwdzięczyć się Iasonowi. Niestety nie posiada niczego co mógłby mu dać, poza własnym ciałem. Szybko relacje między nimi komplikują się, oboje gubią się we własnych pragnieniach. Anime o okrutnej niesprawiedliwości, niespełnionej miłości, utraconej godności i próbie walki z systemem.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/5436402ab

8. Umibe no Etranger

Shun o mały włos zawarłby związek małżeński. Do ceremonii jednak nie doszło, ponieważ chłopak przyznał się, że jest gejem i nie może poślubić wybranej dla niego dziewczyny. Niestety, jego rodzice nie byli w stanie tego zaakceptować, więc ostatecznie Shun zamieszkał w małej, wyspiarskiej miejscowości, próbując stawiać swoje pierwsze kroki jako pisarz. Pewnego dnia zagaduje do młodego chłopaka, który codziennie przychodzi nad morze i godzinami wpatruje się w horyzont. To Mio – nieśmiały licealista, który stracił rodziców. Na pięknej wyspie dwóch zagubionych ludzi połączy wkrótce niezwykła więź.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/700345919

7. Hybrid Child

Hybrid Child to nie lalka, ani nie człowiek a odzwierciedlenie swojego pana, rozwijające się przez okazywaną mu miłość i opiekę.
Fabuła przedstawia trzy różne historie.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/4726025f1

6. Sasaki to Miyano

Miyano, lubiący czytać mangi Boys Love, chcąc rozdzielić chłopaków bijących się za szkołą, napotyka Sasakiego, chłopaka, który znany jest jako szkolny chuligan. To spotkanie dwóch nietypowych osób zmienia się w przyjaźń, która z czasem, być może, rozwinie się w coś więcej…

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/9624345a1

5. Junjou Romantica

18 letni Misaki Takahashi wbrew swojej woli zamieszkuje z 28 letnim Akihiko Usamim. Skąd taka dziwaczna sytuacja?
Misaki przygotowuje się do egzaminów wstępnych na uniwersytet. Jego celem jest ta sama uczelnia, którą jego brat – Takahiro porzucił parę lat wcześniej, żeby się nim zaopiekować po śmierci rodziców. Żeby chłopak zdał z dobrymi wynikami, zamieszkuje z przyjacielem Takahiro, właśnie Akihiko Usamim. Małomówny i kapryśny “nauczyciel” jest sławnym w całej Japonii pisarzem powieści “boys love”. 

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/420821580

4. Sekaiichi Hatsukoi

Ritsu Onodera, który z pewnych przyczyn musiał zmienić miejsce zatrudnienia, ma właśnie rozpocząć pracę w wydawnictwie Marukawa. Ponieważ na poprzednim stanowisku zajmował się współpracą z pisarzami, bohater jest przekonany, że nowa posada czeka na niego w dziale literatury. Spotyka go jednak przykra niespodzianka, albowiem przydzielony zostaje do działu mang (o uroczej nazwie “Emerald”, czyli “Szmaragd”) i to w dodatku shoujo! Jego nowe miejsce pracy wygląda, jakby zostało wystrojone wedle gustu kilkuletniej księżniczki. Na domiar złego nowy szef Ritsu, Masamune Takano, wydaje się dziwnie znajomy… 

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/611608126

3. Dakaretai Otoko 1-i ni Odosarete Imasu

Pięcioletnie panowanie Saijou Takato jako “Najbardziej Przytulany Numer 1” zostało naruszone. Kradnącym jego rolę jest początkujący aktor z 3-letnim stażem, Azumaya! W rywalizacji przeciw szczupłemu wrogiemu Takato, szczery uśmiech Azumayi zaczyna nabierać mocy. I nawet gdy Takato ustawia swój poziom ostrożności na MAX, Azumaya przyłapuje go w haniebnym pijackim stanie.

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/369982913

2. Doukyuusei

Rihito Sajou jest zasłużonym uczniem, który uzyskał wspaniałe wyniki ze wszystkich przedmiotów podczas egzaminów do szkoły średniej. Hikaru Kusakabe gra na gitarze w swoim zespole, który jest wyjątkowo popularny wśród dziewcząt. Ścieżki tych dwóch młodych mężczyzn pewnie nigdy by się nie przecięły, jednak pewnego dnia Hikaru proponuje pomóc Rihito przygotować się do festiwalu i z czasem zaczynają się dogadywać.

Recenzja: https://azjatyckiekino.pl/doukyuusei/

Napisy PL: https://shinden.pl/series/44719-doukyuusei/episodes

1. No. 6

Shion jest należącym do elity miasta młodym geniuszem. Prowadzi spokojne życie, mieszkając wraz z mamą w wielkim apartamentowcu. Wszystko się zmienia, gdy pewnego deszczowego dnia do jego pokoju włamuje się przez okno ranny, nieznajomy chłopiec. Shion dostrzega ranę na jego ręce i postanawia udzielić mu pomocy. Chłopiec przedstawia się jako Nezumi i okazuje się być zbiegłym więźniem. Nezumi korzysta z pomocy Shiona i odchodzi bez słowa. Niestety o karygodnym czynie Shiona bardzo szybko dowiadują się władze – wskutek czego on i jego matka zostają pozbawieni statusu “elity” i zostają wysłani do biednej części miasta.

Recenzja: https://azjatyckiekino.pl/no-6/

Napisy PL: https://www.cda.pl/video/4531094ed

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.