Umrę za 10 lat

umrę za 10 lat

Umrę za 10 lat

Życiorys

Miura Haruma (三浦春馬) urodził się 5 kwietnia 1990 roku w mieście Tsuchiura, a zmarł 18 lipca 2020 roku w Tokio.

Miura był bardzo popularnym aktorem, a także piosenkarzem muzyki J-pop. Do jego najbardziej znanych utworów należą Fight for your heart oraz Night Diver. Druga z piosenek została upubliczniona po jego śmierci. Należał swego czasu do jpopowej grupy Brash Brats.

W 2009 roku został absolwentem Horikoshi Kōtō Gakkō w Tokio. Studiował również w Ameryce.

W 2016 roku otrzymał nagrodę Haruko Sugimara Award.

Filmografia

Jako aktor zadebiutował w roku 1997, gdzie zagrał w serialu Agri. Jednak olbrzymią popularność zyskał po wystąpieniu w filmie Koizora opartego na podstawie popularnej mangi. Film z 2007 roku i rola buntownika o białych włosach otworzyła mu furtkę do wielkiego świata kina, choć jego dorobek artystyczny nie był wcale ubogi. W 2008 wcielił się w postać Rena Kazamy w serii filmów Gokusen, lecz w tym samym roku otrzymał jedną ze swoich największych ról. U boku mnóstwa znanych nazwisk otrzymał główną rolę w serialu Bloody Monday. W postać Fujimaru Takagiego wcielał się przez dwa lata i wciągu tego okresu adaptacja znakomitej mangi doczekała się dwóch sezonów.

Do jego najpopularniejszych ról należą występy w:

  • Koizora (2007) – recenzja wkrótce
  • Bloody Monday (2008 i 2010) https://azjatyckiekino.pl/bloody-monday/
  • Kimi ni Todoke (2010
  • Last Cinderella (2013)
  • Kamikaze (2013) – recenzja wkrótce
  • Boku no Ita Jikan (2014)
  • Atak Tytanów (2014 i 2015)
  • Dying Eye (2019)

Filmy i seriale z udziałem Miury Harumy są udostępniane nawet po jego śmierci. Tengaramon, Confidence Man JP: Princess hen (2020), Ghost Hunt (2021).

Przyjaźń z Takeru Sato

Oboje poznali się na planie serialu Bloody Monday i szybko się zaprzyjaźnili. Młodszy o rok od Miury Sato zaczął swoją karierę o kilka lat później niż Haruma. Nastąpiło to dopiero w roku 2006. Ich kariery rozwijały się w podobnym tempie, a obecnie Sato Takeru jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przyjaźń odgrywana na srebrnym ekranie przeniosła się również do rzeczywistości. Przez pewien czas Miura i Sato zaczęli wspólnie podróżować i jednocześnie nagrywać vlogi z zagranicy. Z tego powodu i coraz większej rozpoznawalności wśród Japończyków zostali również shipem, który nazwano HaruTake.

Takeru i Haruma razem zwiedzili Times Square i Statuę Wolności w Nowym Jorku. Wylądowali także na Broadwayu, gdzie obejrzeli wspólnie występy, których – jak oboje stwierdzili – nie rozumieli zbyt dobrze. Były to występy Blue Man i Billy Eliot. Przy okazji ich duet wybrał się do szkoły aktorskiej i wzięli kilka lekcji prowadzonych pod okiem fachowca. Doświadczyli swego fachu z punktu widzenia nowojorczyka.

Poza nagraniem vloga podczas zwiedzania Nowego Jorku, HaruTake postanowili również nagrać krótki filmik z ich pokoju hotelowego. Wspólnie gotowali nabe, czyli japoński gorący kociołek.

HaruTake i dalsza podróż

Oboje zobaczyli także wodospad Niagara w Kanadzie i jak wiadomo z vlogów podróżowali tam helikopterem.

Kolejne filmy udostępnione na platformie YouTube były już z innej części świata, a mianowicie z miasta Sabah w Malezji. Tam wspólnie doświadczyli bliskości z dziką naturą oraz zwierzętami. Zajmowali się przez jeden dzień orangutanami w jednym z tamtejszych ośrodków. Mogli z bliska przyjrzeć się słoniom i tradycyjnie przyrządzić w okolicy ich ulubione nabe. Odwiedzili jedną z malezyjskich szkół i wzięli dość nietypowy zabieg SPA w błocie w samym środku lasu. (3:55)

Choć ich osobowości były całkowitymi przeciwnościami HaruTake znaleźli wspólny język. Należeli do tej samej agencji i wydawało się, że nie raz zobaczymy ich jeszcze na ekranie. Tak się jednak nie stało. Ich kariery nabierały rozpędu i każdy poszedł w swoją stronę, lecz nie było to powodem żadnej kłótni.

Musical

Poza graniem w filmach i serialach oraz tworzeniem muzyki, Haruma wystąpił także w musicalu Kinky Boots ミュージカル「キンキーブーツ」, dzięki czemu artysta mógł połączyć swoją pasję do aktorstwa i śpiewu. Wystąpił tam u boku Koikei Teppeia i razem wcielili się w role Charliego i Loli. Zobaczenie Miury w takim wydaniu z pewnością szokuje, ale w ten pozytywny sposób. Męski głos, szerokie ramiona i do tego czerwona sukienka i szpile cieszyły publiczność. Haruma był nie do poznania w pełnej charakteryzacji, makijażu i peruce. Jego metamorfoza i rozwój tylko potwierdzały jak wszechstronnym stał się artystą.

Upadek gwiazdy

Bez wątpienia Miura stał się jednym z czołowych celebrytów w Japonii. Jego rozpoznawalność za sprawą filmowych ról i muzyki nie malała. Wydawać by się mogło, że Haruma mógł czerpać z życia garściami, choć pomimo swojej samorealizacji i spełniania się jako człowiek sukcesu w branży filmowej oraz muzycznej tak naprawdę upadał. Życie nie dodawało mu skrzydeł już od dawna, lecz za wszelką cenę walczył z postanowieniem, jakie zawarł w liście do samego siebie. Dał sobie 10 długich lat, choć odczuwał wewnętrzny ból, którego nie dało się już ukryć. Blisko swoich 30 urodzin widocznie pogodził się ze swoim losem, jakby przegrał z życiem i musiał oddać się w ręce Śmierci.

Złe samopoczucie i przemianę Miury dostrzegł kolejny ze sławnych aktorów Oguri Shun. Haruma wystąpił z Ogurim w czterech produkcjach i prywatnie byli dobrymi przyjaciółmi. Zaniepokojony złym stanem psychicznym przyjaciela Oguri wyraźnie był przestraszony. Bał się o Miurę od dłuższego czasu, czego fani aktora nie byli w stanie ujrzeć. Traktował Harumę jak swojego młodszego brata i w jednym z wywiadów powiedział: „Bardzo mi na nim zależy. Mam się o kogo martwić. Mam nadzieję, że będzie mógł dobrze żyć”.

W tej sytuacji na myśl przychodzi jeszcze jeden z wywiadów, w którym uczestniczył Oguri i Miura. Haruma zdradził, że Oguri Shun wyciągnął do niego rękę w bardzo trudnych dla niego chwilach. Powiedział o tym w 2018 roku, czyli 2 lata przed odebraniem sobie życia. Shun skomentował tę wypowiedź: ,,Haruma jest uprzejmy w świecie rozrywki, w którym trudno się utrzymać”, po czym dodał: ,,Haruma jest trochę niebezpieczny. Bardzo chcę, żebyś żył”.

umrę za 10 lat

List

Od 20-letniego ja do siebie za 10 lat. 
Czy spędzasz dni szczęśliwie? Czy właściwie trzymasz się swoich cennych rzeczy? ''Stawiam czoła wszystkiemu z całej siły''. Jeśli ta osoba okaże się być tobą, będę bardzo szczęśliwy. Proszę, bądź wspaniałą osobą.
Z poważaniem, 
Miura Haruma

Wydarzenie, którego nikt nie zna. Co musiało się stać w życiu aktora, gdy Haruma miał 20 lat? Dlaczego napisał przejmujący list do samego siebie?

„Zdarzył się incydent, który całkowicie zaprzeczył mojemu człowieczeństwu. Nagle wpadłem w depresję i zacząłem się poddawać” – te słowa Harumy pochodzą z jego pamiętnika.

Z listu Harumy, a także jego wpisów z pamiętnika wynika, że gdy za 10 lat nie będzie lepiej, nie odnajdzie szczęścia, to nie będzie miał wyboru. Są to jedynie spekulacje i tak naprawdę nikt nie zna prawdziwego powodu jego decyzji. Przyczyn, które zmusiły go do poddania się. Miura dotrzymał obietnicy i dnia 18 lipca 2020 roku znaleziono go w jego apartamencie. Nieoficjalnie media podają, że menadżera Harumy zaniepokoiła jego nieobecność na sesji zdjęciowej. Pojechał do jego domu i właśnie tam znalazł zwłoki swojego podopiecznego. Aktor zmarł w wyniku powieszenia.

Seria samobójstw

W tym samym roku, co Miura samobójstwo popełniła Sei Ashina (właśc. Aya Igarashi). Haruma grał z nią razem w serialu Bloody Monday. Sei była znana również za granicą za rolę Dziewczyny w filmie Jedwab, gdzie grała u boku Keiry Knightley.

Seria samobójstw miała miejsce również w Korei Południowej. Koreańscy idole, jak np. Kim Jonghyun (2017), Sulli, Goo Hara (2019) również odebrali swoje życia.

Pożegnanie Miury przez bliskich

Na pogrzebie aktora zjawiło się wielu znanych kolegów z branży oraz przyjaciół aktora. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w bardzo prywatnej atmosferze z dala od kamer i fotoreporterów. W tym smutnym dniu, aby po raz ostatni pożegnać Miurę zjawił się także Takeru Sato. Fani Sato przez długi czas nie mieli o nim wieści w mediach społecznościowych i bardzo zaczęli się o niego martwić. Dopiero po 3 miesiącach od samobójstwa jego przyjaciela Takeru rozpoczął live’a i dopiero tam jego fani zobaczyli jak schudł i ściął swoje włosy bardzo krótko. Niektórzy fani bez ogródek mówili: „Bardzo się o ciebie martwimy”, podczas gdy Sato łagodnie odpowiadał „dziękuję” i „wzajemnie”. Ani razu nie wspomniał o swoim przyjacielu.

Po śmierci aktora jego koledzy z branży zaczęli publikować materiały związane z Harumą. Były to listy wyrażające swój głęboki żal, zdjęcia Miury czy krótkie wpisy. Aktor Yu Shirota w środku nocy zamieścił zdjęcie różnych kolaboracji z Harumą, które poskładał w całość. Pod tą fotografią napisał obszerny wpis dotyczący jego zmarłego przyjaciela, z którym zagrał w kilku produkcjach. Znany aktor i model Miura Shohei był także przyjacielem Harumy. W marcu 2020 roku kilka miesięcy przed samobójstwem zamieścił on nagranie, gdzie Haruma i wspomniany Yu Shirota razem śpiewali piosenkę. Utwór wyszedł im na tyle dobrze, że został on zapisany. W innych okolicznościach nagranie zniknęłoby po 24 godzinach. Po kilku dniach od utraty przyjaciela Shohei odniósł się do owego nagrania mówiąc: ,,Nie spodziewałem się, że dzisiaj je odtworzę, okazało się to takie smutne”.

Miura Haruma był genialnym aktorem, świetnym muzykiem, lecz przede wszystkim był dobrym człowiekiem

RIP

”(…) a gdy teraz odszedłeś naprawdę… nie potrafię w to uwierzyć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.